Blog Details: Left

Jako nieliczni w Warszawie zajmujemy się leczeniem nadmiernej potliwości stóp, dłoni oraz pach. Posiadamy urządzenie stacjonarne, dzięki któremu możemy leczyć Państwa na miejscu, jak również istnieje możliwość wypożyczenia urządzenia mobilnego do robienia zabiegów samodzielnie w domu.

Nadmierne pocenie staje się coraz częściej spotykaną dolegliwością. Obecnie jest coraz więcej metod leczenia tego schorzenia. Począwszy od różnych kremów (czasem powodujących zaczerwienienia i poparzenia skóry), mydła, tabletki, poprzez zastrzyki z botuliny, a skończywszy na zabiegu polegającym na przecięciu nerwów odpowiadających za otwieraniu porów w naszej skórze. Jednakże największą skuteczność posiada właśnie jonoforoza. Warto dodać, że ta metoda jest całkowicie nieinwazyjna.

Działanie jonoforezy jest następujące, poprzez niewielką dawkę prądu elektrycznego, zamyka i "wyłącza" pory w elemencie ciała, poddanego leczeniu. Wartość prądu jest nieznaczna, a człowiek odczuwa jedynie mrowienie. Efekt leczenia jest zauważalny, u niektórych osób już po 5 zabiegach, jednakże przyjmuje się 10 zabiegów w celu utrwalenia efektu. Terapię należy powtarzać, aż do całkowitego pozbycia się problemu, tj. co 3-6 miesięcy.