Blog Details: Left
  • Rehabilitacja po urazach

Uraz kończyny czy kręgosłupa najczęściej związany jest z okresem unieruchomienia, który powoduje ograniczenie ruchomości stawów czy zmniejszenie siły mięśniowej. W większości przypadków konieczna jest rehabilitacja, która prawidłowo przeprowadzona pozwala na pełny powrót do zdrowia. W naszym gabinecie prowadzimy zajęcia dla pacjentów dochodzących do sprawności po urazach.

  • Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń narządu ruchu. Specyficzne techniki pozwalają na odblokowanie stawów, lepsze ich odżywienie, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dzięki wykorzystaniu terapii manualnej jesteśmy w stanie pozbyć się stanu zapalnego w przypadku pacjentów, którzy nagle np. podczas skłonu doświadczyli tak zwanego"wypadnięcia dysku". Oprócz tego pracujemy także z pacjentami cierpiącymi z powodu bólu przewlekłego.

  • Zajęcia dla całej rodziny m.in. zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa, a także kończyn górnych i dolnych, w których może uczestniczyć cała rodzina. Jest to rodzaj gimnastyki, która pozytywnie wpływa na nasze ciało jak i samopoczucie, a zarazem jest czasem wspólnym spędzonym razem z naszymi najbliższymi.

  • Zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy

Polegają na wprowadzeniu różnego rodzaju ćwiczeń i technik, pozwalających na możliwie dużą korektę wad powstałych podczas rozwoju młodego organizmu. Program leczenia dobierany jest indywidualnie do każdego przypadku w oparciu o dokładne badanie.

  • Kinesjology taping

Technika naklejania plastrów terapeutycznych, które wspomagają rehabilitację, niwelują, opuchlizny, przyśpieszają procesy regeneracyjne w organizmie, itp.

  • Rehabilitacja osób starszych

Specyficzny typ rehabilitacji pomagający osobom starszym utrzymać jak najdłużej sprawność fizyczną bez potrzeby wsparcia ze strony osób trzecich. W przypadku pacjentów, którzy utracili funkcje chodzenia staramy się możliwe jak najbardziej poprawić ich stan zdrowia.

  • Rehabilitacja osób po udarach

W tym rodzaju rehabilitacji staramy się jak najbardziej odzyskać utracone funkcje organizmu. Zazwyczaj jest to długi proces, jednakże dzięki regularnym zabiegom można uzyskać znaczącą poprawę stanu zdrowia. Najważniejszym czynnikiem warunkującym powrót funkcji jest wczesne rozpoczęcie rehabilitacji.